Renowacja podłogi drewnianej. Jak odnowić parkiet krok po kroku?

Tytuł Top Fachowca dla 5parkietRenowacja podłogi drewnianej. Jak odnowić parkiet krok po kroku?

Dziś postaram się doradzić Państwu w kwestii renowacji podłogi drewnianej lub starego parkietu. Najbardziej powszechną i popularną metodą odnowienia parkietu jest jego cyklinowanie. Około 85% zleceń w naszej firmie – 5parkiet, które wykonujemy na terenie Wrocławia to prace polegające na cyklinowaniu, szpachlowaniu i lakierowaniu starych podłóg drewnianych. Renowacja Państwa podłogi powinna przebiegać według ustalonego harmonogramu:

1. Wybór wykonawcy.

Renowację zaczynamy przede wszystkim od wybrania odpowiedniego fachowca. Najlepszym jest ten z polecenia. Nie zawsze ten najlepiej rozreklamowany jest dobrym wyborem.

Jeśli nie znamy nikogo, kto robił ostatnio remont i mógłby nam polecić wykonawcę musimy sami znaleźć odpowiedniego z ogłoszenia. Możemy popytać na forach, zasięgnąć opinii na różnych portalach na temat firmy, którą chcemy zatrudnić lub podpytać, kogo internauci polecają, a przed kim ostrzegają.

Fachowiec już przy pierwszej wizycie powinien ocenić jakość podłogi, zasugerować dobór odpowiedniej chemii parkieciarskiej oraz wycenić swoją pracę. Na pierwszym spotkaniu proszę pytać o wszystko, co Cię interesuje czy też martwi. Wykonawca jest od tego, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania oraz rozwiać wątpliwości. Bardziej rozwijam wątek wyboru fachowca w innym artykule pt: Wybór cykliniarza

2. Przygotowanie pomieszczeń do cyklinowania.

Zdarza się, że klienci nie mają żadnego pojęcia jak wygląda praca cykliniarza. Chcą, aby cyklinować między szafą, a wersalką stojącą obok lampy, którą później będzie można przesunąć i wykonać ponownie czynność cyklinowania oraz lakierowania. Nic bardziej mylnego. Parkieciarz potrzebuje wolnej przestrzeni do pracy. Nie może jak malarz przestawić wszystkich mebli na środek pokoju, dzięki czemu nie będą mu przeszkadzać podczas malowania ścian.

Miejscem pracy malarza są najczęściej ściany i sufity, więc każdy wie, że muszą być one puste. Ściąga się więc wszystkie półki i obrazy. Natomiast miejscem pracy parkieciarza jest podłoga i musi ona być wolna od mebli. Wyjątkami są stałe zabudowy, których nie ma sensu rozkręcać. W takich przypadkach robi się renowację do zabudowy.

Niektórzy parkieciarze nie odliczają zabudowy od metrażu przy końcowym rozliczeniu. Obróbka takiego mebla jest bardziej wymagająca niż tradycyjne wjechanie cykliniarką i przeszlifowanie podłogi. Trzeba uważać, aby nie uszkodzić takowego mebla często bardzo drogiego. Warto wszystko uzgodnić przed rozpoczęciem prac, np. to kto wyniesie meble oraz co znajdzie się w rozliczeniu końcowym.

Rozpoczęcie prac przez cykliniarza.

Gdy mamy już wybranego cykliniarza i odpowiednio przygotowane pomieszczenia może on rozpocząć pracę.

Pracę parkieciarza przy renowacji podłogi drewnianej możemy podzielić na *5-6 etapów:

*W zależności od wybory technologii obróbki drewna i wykończenia podłogi.

Po zakończeniu pracy cykliniarza umów się z nim w celu odbioru podłogi oraz rozliczenia na drugi dzień, o ile nie umówiliście się wcześniej inaczej. Pozwoli Ci to zobaczyć jak wygląda podłoga.

Profesjonalnym dopełnieniem renowacji podłogi jest jej odpowiednia konserwacja. Za dodatkową opłatą, ewentualnie w ramach reklamy firmy może ją wykonać cykliniarz. Wykonawca powinien poinstruować Cię jak dbać i konserwować swoją nową podłogę. Może śmiesznie to zabrzmi, ale również powinien dołączyć instrukcję obsługi podłogi drewnianej do waszego rozliczenia.

Pielęgnowanie podłogi drewnianej opisuje szerzej w innym artykule kliknij aby tam przejść.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z działem referencji, w którym będziesz mógł przeczytać wybrane rekomendacje od naszych zadowolonych klientów. Warto również zapoznać się z orientacyjnym cennikiem usług naszej firmy, który pozwoli Ci samemu wstępnie oszacować cenę usługi.

Zlecam układanie parkietu we Wrocławiu

W ciągu 24h otrzymasz wycenę od fachowców 5parkiet

[yuzo_related]