NAJCZĘSTSZE PYTANIA KLIENTÓW

Pytania klientów

W tym dziale znajdą Państwo odpowiedzi na najczęstsze pytania o cyklinowanie i układanie podłóg, które zadają nasi Klienci.

Jeśli wśród nich nie znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące pytanie to zapraszamy do zadania nam go poprzez formularz kontaktowy, znajdującym się z prawej strony. Strona jest systematycznie aktualizowana o pytania, które zadają Państwo naszemu zespołowi drogą mailową oraz  w kontaktach telefonicznych.

Interesuje mnie wycena prac parkieciarskich w moim domu-mieszkaniu. Jaki jest koszt przyjazdu oraz wyceny usługi? Chciałabym aby ktoś przyjechał i doradził co można zrobić z moją podłogą.

 • Przyjazd fachowca na wycenę jest niezobowiązujący i bezpłatny na terenie Wrocławia. W dalszym rejonie Polski zamawiający doradztwo czy też wycenę robót parkieciarskich jest proszony jedynie o zwrot kosztów dojazdu (paliwo), który jest ustalany przed wyjazdem. 

Czy posiadacie Państwo te nowe maszyny które nie kurzą ?! Czy świadczycie usługę cyklinowania bezpyłowego ? 

 • Nasza firma jest wyposażona w najnowszy sprzęt zachodnich marek z pochłaniaczami pyłu. Świadczymy usługi tzw. „cyklinowania bezpyłowego” co nie oznacza, że przy renowacji nie ma wcale kurzu. Kurz w jakimś stopniu powstaje przy obróbce drewna ale jest ograniczony do minimum dzięki nowoczesnym maszynom. 

Czy wystawiacie faktury Vat ? Dajecie gwarancję na swoje usługi? Jeśli tak to na jaki okres czasu? 

 • 5parkiet to poważna firma, działającą legalnie, która płaci swoje zobowiązania, w tym podatki. Oczywiście, że dajemy gwarancję na swoje usługi, okres gwarancji jest zależny od rodzaju prac oraz użytego materiału. Waha się między 12-36 miesięcy.

Chcę odświeżyć swoją podłogę drewnianą w mieszkaniu. Ale nie wiem jak do tego mam podejść. Wiem że zwykłe cyklinowanie jest okropnie uciążliwe, nie dość, że głośne to bardzo się kurzy przy okazji. Czy może mi Pan jakoś przybliżyć sprawę renowacji podłogi drewnianej? 

 • Widzę że podchodzi Pan/i do sprawy bardzo stereotypowo. Dzisiejsza praca przy renowacji podłogi drewnianej nie jest tak uciążliwa dla inwestora jak to było kiedyś. Kurz jest ograniczony do minimum, hałas jest mniejszy. Cała kultura pracy jest na wyższym poziomie niż kiedyś. Zapraszam do zapoznania się z naszym blogiem eksperckim http://www.5parkiet.pl/blog o cyklinowaniu i podłogach drewnianych, w którym znajdzie Pan/i odpowiedzi na intrygujące pytania. Również istnieje w nim wpis jak odnowić podłogę drewnianą krok po kroku http://www.5parkiet.pl/jak-odnowic-podloge-drewniana-krok-po-kroku-renowacja .

Mam swój materiał zakupiony w sklepie czy wykonają Panowie usługę na moim materiale ? 

 •  Oczywiście świadczymy usługi na materiale powierzonym przez klienta. Oczywiście pod warunkiem, że jest on odpowiednio dobrany oraz spełnia wszelkie normy.

Chciałabym wycyklinować oraz polakierować swoją podłogę lakierami ekologicznymi takimi, które nie śmierdzą. Mam obawy ponieważ wiele osób mi to odradza ponieważ są to słabsze lakiery od tych śmierdzących. Czy to prawda? 

 • Lakiery wodorozcieńczalne, ekologiczne zwane potocznie wodnymi zepsuły sobie markę na samym stracie, wchodząc na polski rynek. Na samym początku do obiegu zostały wprowadzone lakiery wodne akrylowe, które faktycznie nie grzeszyły swoją odpornością i zepsuły wizerunek lakierów ekologicznych. Obecnie na rynku są lakiery wodne na bazie poliuretanu, który jest również bazą lakieru rozpuszczalnikowego. Substancja stała w obu przypadkach jest taka sama, różnią się tylko nośnikiem, gdzie w jednym z przypadków jest woda (lakier ekologiczny ), a w drugim różnego rodzaju rozpuszczalniki (lakier chemiczny śmierdzący). Lakier wodny lakierowi wodnemu nie równy. Proszę się wystrzegać lakierów wodnych akrylowych, które nadają się do pomalowania półki czy też boazerii, a na podłogę wybrać lakier ekologiczny na bazie poliuretanu. 

Czym w takim razie różnią się lakiery wodne poliuretanowe od tych poliuretanowych rozpuszczalnikowych ? 

 • Lakiery wodne nie przypalają drewna, dając ostatecznie jaśniejszy odcień podłogi niż rozpuszczalnikowe. Przy użyciu chemicznych lakierów jesteśmy w stanie stworzyć efekt błyszczącej szyby na podłodze, co nie jest możliwe przy użyciu lakierów ekologicznych bez użycia odpowiedniego odcinającego podkładu. Również, a może przede wszystkim różnią się ceną. Lakiery wodne są dużo droższe od lakierów rozpuszczalnikowych, tak jak wszystkie rzeczy ekologiczne. 

Mam firmę budowlaną. Poszukuję podwykonawcy który zająłby się tematem podłóg pod czas moich zleceń, ponieważ sam nie jestem biegły w tej dziedzinie. Czy wasza firma jest zainteresowana współpracą ?! 

 • Oczywiście że chętnie nawiążemy współpracę i podejmiemy się każdego zlecenia z branży podłóg drewnianych. Od dostarczenia materiału, montażu po renowację starych podłóg drewnianych. Służymy swoją wiedzą oraz doświadczeniem, wspólnie ułożymy grafik wykonywanych prac tak, aby wszystko było wykonane na jak najwyższym poziomie. Osoba nawiązująca z nami współpracę biznesową, wcale nie musi się znać na podłogach. Od tego jesteśmy, aby wspierać swojego partnera biznesowego wiedzą i doświadczeniem.

Chciałbym położyć podłogę w swoim domu-mieszkaniu czy kładziecie również parkiety z drewna litego jak i te już pomalowane gotowe? 

 • Oczywiście kładziemy różnego rodzaju podłogi drewniane. Może Pan/i zamówić u nas materiał na wykonanie podłogi: parkiety, deski, mozaiki, gotowe podłogi oraz odpowiednią do typu podłogi chemię parkieciarską wraz z dowozem, montażem oraz w razie potrzeby wykończeniem podłogi. Zajmujemy się kompleksową obsługą zleceń. 

Czy świadczycie Państwo usługę renowacji schodów ? Czy odnawiają Panowie stare drewniane schody ? Jak tak to jaka jest cena za taką usługę? 

 • Jak najbardziej odnawiamy stare schody. Specyfika tego typu usługi wymaga naszej osobistej wizyty na terenie inwestycji. Proponuję spotkanie, na którym pracownik 5parkiet wyceni renowację. Przyjazd pracownika 5parkiet i przeprowadzenie oględzin oraz wyceny to usługa darmowa i nie objęta żadnym zobowiązanie.

Czy pracujecie w weekendy ? Wyjeżdżam na kilka dni i chciałbym w tym czasie odnowić swoją podłogę.

 • Pracujemy w weekendy. Mamy nawet przygotowaną specjalną ofertę weekendową dotyczącej usługi renowacji podłóg drewnianych. Jesteśmy wstanie przez weekend: od piątku do niedzieli odnowić 100 m2 podłogi drewnianej w domu lub mieszkaniu, tak aby w poniedziałek nadawała się do użytkowania. Przed wyjazdem Klient zostawia nam klucze. W czasie jego nieobecność my działamy, a rozliczamy się po powrocie. Wszystko jest tak zorganizowane, aby Klient nie musiał podczas swojego wyjazdu zajmować się remontem. 

Kiedy macie Państwo wolne terminy ? Jak długo trzeba czekać na wykonanie usługi ?

 • Mamy znakomity zespół  fachowców oraz duże moce przerobowe więc terminy nie są dość odległe. Wystarczy zadzwonić tydzień – dwa wcześniej, aby zarezerwować sobie termin wykonania prac. Jedynie jeżeli zlecenie wymaga dalszego wyjazdu to prosimy o dużo wcześniejszy kontakt, w celu ustalenia terminu rozpoczęcia i zakończenia prac.  

Posiadam na podłodze stare poniemieckie deski pokryte jakąś farbą. Czy istnieje możliwość aby je wycyklinować, odnowić ? 

 • Oczywiście że tak. Tak stare deski można odnowić przez cyklinowanie.  Specyfika tego typu zlecenia wiąże się z możliwością powstania dość sporego bałaganu oraz kurzu podczas. Odradzamy wcześniejsze malowanie pomieszczeń. Tutaj nie ma mowy o cyklinowaniu bezpyłowym. Podczas ściągania farby oraz pasty powstanie bardzo dużo kurzu i brudu, zanim dostaniemy się do surowego drewna. Najlepiej ściany zagruntować, ewentualnie pomalować na raz, a po odnowieniu starych desek pomalować ostatni raz.

Mam do zamontowania same listwy przypodłogowe. Czy podejmujecie się takich zadań?

 • Oczywiście, jak najbardziej. Proszę powiedzieć czy posiada już Pan/i listwy czy może mamy je dostarczyć ? 

Posiadam małą powierzchnię podłogi drewnianej do odnowienia, dokładnie 14 m2 czy podejmą się Panowie takiego zlecenia ? 

 •  Podejmujemy się każdego zlecenia. Powierzchnię poniżej 20 m2 podlegają indywidualnej wycenie na miejscu, po wizji obiektu.

Zlecam układanie parkietu we Wrocławiu

W ciągu 24h otrzymasz wycenę od fachowców 5parkiet