Jak uniknąć bałaganu podczas cyklinowania podłogi drewnianej?

bałagan podczas cyklinowaniaJednym ze stereotypów jakie wciąż funkcjonują wśród klientów zainteresowanych cyklinowaniem podłogi drewnianej jest ten mówiący o powstającym bałaganie podczas wykonywania usługi przez firmę. Postaram się opisać w tym artykule jak uniknąć bałaganu podczas cyklinowania podłogi drewnianej. O ile jeszcze kilkanaście lat temu cyklinowanie parkietów i podłóg drewnianych rzeczywiście wiązało się z usuwaniem z mieszkania większości mebli i malowaniem ścian po ukończonej renowacji, to dziś możemy zupełnie zapomnieć o tym problemie.

Cyklinowanie bezpyłowe

Nowoczesne maszyny stosowane podczas renowacji podłogi drewnianej jakie posiadają profesjonalne firmy parkieciarskie pozwalają ograniczyć zanieczyszczenie oraz powstawanie kurzu do minimum. Dzięki maszynom z pochłaniaczami pyłu oraz nowoczesnym odkurzaczom dzisiejsza renowacja podłogi drewnianej może być wykonana czysto i szybko. Pamiętajmy, że miejscem pracy parkieciarza jest podłoga, tak jak dla malarza ściany i sufity. Nikt nie będzie prosił czy też kazał malarzowi malować w koło obrazu, czy szafki. Jest to dla wszystkich zrozumiałe i logiczne, natomiast przy podłodze już nie do końca.

Wiele osób dzwoni i pyta:

  • Czy można wycyklinować parkiet wkoło dywanu?
  • Muszę wynosić meble? Czy jakoś sobie Pan poradzi?
  • Budowlańcy pracują w obiekcie/mieszkaniu, czy może Pan w międzyczasie wejść i zrobić podłogę ?

Jeśli chcemy uniknąć bałaganu podczas cyklinowania podłogi drewnianej powinniśmy posłuchać fachowca i pozostawić mu wolne miejsce do pracy.

Cyklinowanie, a meble w pomieszczeniu

Przed przystąpieniem do prac parkieciarskich należy wynieść wszystkie meble, szafki, lampki stojące, stoły wszystko to, co leży, czy też stoi na podłodze. Wyjątkiem są stałe zabudowy, których moim zdaniem nie ma sensu rozmontowywać. Mimo wszystko należy omówić tę sprawę z parkieciarzem jak i rozliczenie za obróbkę tejże zabudowy. Meble muszą zostać wyniesione tylko po to, aby zostawić wolny plac do pracy dla parkieciarza, a nie z obawy przed ich zniszczeniem.

Kolejność prac remontowych

Ekipa parkieciarska powinna być ostatnią, która wchodzi na obiekt i wykonuje swoje usługi. Muszą oni przed zakończeniem swojej pracy i zabezpieczeniem drewna (lakierowanie, olejowanie) wysprzątać wszystkie pomieszczenia tak, aby zanieczyszczenia nie wpłynęły na ostateczny wygląd podłogi. Najczęściej jest tak, że parkieciarze pozostawiają po sobie wielokroć lepszy porządek na obiekcie od tego zastanego po posprzątaniu przez inne działające wcześniej firmy. W przeciwnym razie brud i bałagan nie pozwoliłyby osiągnąć im odpowiedniego poziomu wykończenia podłogi drewnianej. Sprawdź na jakich maszynach pracujemy i cyklinujemy podłogi. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z wykonanych przez nas zleceń.

Zlecam układanie parkietu we Wrocławiu

W ciągu 24h otrzymasz wycenę od fachowców 5parkiet

[yuzo_related]