Dobry cykliniarz – Jak wybrać odpowiedniego fachowca i nie żałować?

Tytuł Top Fachowca dla 5parkiet

Cykliniarz – najtańszy, czy z polecenia?

Na rynku można znaleźć wielu dobrych cykliniarzy proponujących różnorodne ceny za usługi cykliniarskie. Są cykliniarze, którzy zrobią renowację z materiałem za 35 zł, ale również są firmy cykliniarskie, które biorą 35 zł za robociznę plus materiał. Różnica na metrze kwadratowym może wynosić nawet 30 zł! Tak, 30 zł to prawie tyle ile przysłowiowy Pan „Staszek” złota rączka z gazety proponuje za wykonanie kompleksowej usługi wraz z materiałem.

Skąd biorą się takie różnice? Sami naciągacze wkoło? Otóż nie, przede wszystkim cena kształtuje jakość usługi, jakość materiałów wykorzystanych do pracy oraz ilość chemii parkieciarskiej zużytej do wykonania zlecenia. Co następnie przekłada się na efekt końcowy oraz wytrzymałość podłogi drewnianej.

Optymalnym wyborem dla inwestora jest polecony dobry cykliniarz, ponieważ możemy zasięgnąć opinii znajomego lub w najlepszym wypadku zobaczyć efekt wykonanej przez niego pracy. Jeśli nie mamy znajomych, którzy w ostatnim czasie korzystali z usług firmy cykliniarskiej to pozostają nam ogłoszenia i samodzielny wybór parkieciarza.

Wybór odpowiedniego cykliniarza.

Pamiętaj, że najlepiej rozreklamowana firma nie musi być tym, czego szukasz. Dobry marketing to nie wszystko, choć może być kluczem do sukcesu. Warto przy wyborze cykliniarza zasięgnąć opinii w sieci.

Możesz sam założyć wątek o poszukiwaniu wykonawcy na jakimś forum regionalnym, może ktoś rzetelny się wypowie i doradzi kompetentną firmę. Pokaże zdjęcia podłogi ze swojego mieszkania czy domu, opisze swoje relacje z cykliniarzem podczas remontu, odpowie na nurtujące Cię pytania ze strony zleceniodawcy.

Czy cena cyklinowania jest najważniejszym kryterium?

Wielu inwestorów przy wyborze cykliniarza (firmy parkieciarskiej) kieruje się ceną, jaką proponują za wykonanie metra kwadratowego usługi. Może to być bardzo mylące.

Sama cena za pracę cykliniarza nie jest dobrym kryterium, przykładowa różnica 5 zł na mkw przy zleceniu 100 mkw daje nam jedynie różnicy 500 zł. W przypadku prywatnych zleceń kwota ta jest sporo mniejsza, bo nie każdy posiada tak dużą powierzchnię podłogi drewnianej w swoim domu czy mieszkaniu. Tak więc cena w rozliczeniu końcowym nieznacznie będzie się różnić od kwoty podanej przez cykliniarza troszkę droższego, a różnica w jakości, czy wykorzystanych materiałach może być znaczna.

Przy renowacji, czy też przy kompleksowej usłudze cyklinowania wraz z układaniem parkietu-podłogi drewnianej nie jest to ogromna kwota, biorąc pod uwagę całkowitą cenę usługi. Może natomiast przeważyć ona na jakości, wytrzymałości oraz wyglądzie naszej podłogi drewnianej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działem referencji, który pozwoli zobrazować ogrom zadowolonych Klientów, którzy polecają usługi 5parkiet. Warto również zapoznać się z cennikiem usług świadczonych przez naszą firmę i przekonać się samemu, że najwyższa jakość może iść w parze z dobrą ceną.

Zlecam układanie parkietu we Wrocławiu

W ciągu 24h otrzymasz wycenę od fachowców 5parkiet

[yuzo_related]