Jak samodzielnie wycenić cyklinowanie lub układanie parkietu?

Jak obliczyć koszty renowacji podłogi w 5parkietOd czego zacząć wycenę?

Wycena usług takich jak cyklinowanie lub układanie parkietu może być wykonana samodzielnie, bądź przez firmę, której chcemy zlecić usługę. Często jednak najpierw sami wstępnie chcemy wycenić zakres prac, aby przygotować się finansowo do planowanej inwestycji.

Przede wszystkim musimy widzieć ile metrów kwadratowych powierzchni mamy do cyklinowania, czy też układania parkietu. Ważny jest też obwód pomieszczeń w metrach bieżących, aby wyliczyć metraż listwy przypodłogowej, łączącej podłogę ze ścianą. Jest to niezbędny element wykończeniowy.

Orientacyjne ceny podłóg drewnianych.

Aby uzyskać orientacyjne ceny usług, drewna oraz materiałów wystarczy poszperać w internecie, ewentualnie podzwonić i podpytać o ceny różne firmy parkieciarskie, które z chęcią udzielą nam takich informacji.

Przy standardowej renowacji podłogi drewnianej (cyklinowanie, szpachlowanie, lakierowanie lub olejowanie) cena za usługę to ilość metrów kwadratowych powierzchni pomnożona przez cenę jaką uzyskaliśmy od parkieciarza lub znaleźliśmy na stronie firmowej. Sprawa z listwą przypodłogową jest podobna: metraż pomnożony przez oferowaną cenę za montaż plus koszt samej listwy.

Jest to cena stała, zmienna tylko w przypadkach, gdy okażemy się dobrym negocjatorem i uda się nam wywalczyć jakiś rabat od firmy parkieciarskiej.

Wycena pozostałych prac parkieciarskich.

Pozostałe pracę najczęściej parkieciarz wycenia indywidualnie po wizji obiektu, gdy osobiście będzie mógł zapoznać się z problemem, jaki ma do rozwiązania. Przykładowo konieczne mogą być: wymiana, podklejenie lub dołożenie klepek. Dopiero po zapoznaniu się z sytuacją na miejscu fachowiec jest wstanie rzetelnie i całościowo wycenić swoją pracę.

Podobnie jest z montażem nowej podłogi. Gdy mamy już obmiar swoich pomieszczeń, to mniej więcej jesteśmy w stanie znaleźć produkt jaki nas interesuje i możemy oszacować jego koszt. Jeśli chodzi o usługę montażu to proponuję, aby skontaktować się z fachowcem, który przyjedzie i dobierze odpowiednią chemię parkieciarską do wybranej przez Państwa podłogi. Ceny takowej chemii bardzo się różnią i ciężko tutaj dokładnie obliczyć koszt nie znając specyfiki pomieszczenia. Parkieciarze stosują odpowiednie grunty do rodzaju podłoża, dopasowują kleje do gatunku drewna oraz rozmiaru elementów podłogi drewnianej. W tym przypadku proponuję fachowe doradztwo.

Bezpłatna wycena.

Wiele firm proponuje bezpłatne wyceny oraz doradztwo w obiekcie, czy mieszkaniu inwestora. Są to niezobowiązujące spotkania, na których parkieciarz powinien rozwiać wszelkie wątpliwości Klienta. Po spotkaniu z odpowiednim fachowcem, np. takim, jak zatrudnieni w 5parkiet, Klient zyskuje przekonanie o fachowości i doświadczeniu danej firmy oraz pewność, że chce właśnie ich zatrudnić do wykonania swojego zlecenia.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z działem naszych realizacji gdzie możesz zobaczyć zdjęcia z wykonanych przez nas zleceń i filmów poglądowych ukazujących naszą pracę.

Zlecam układanie parkietu we Wrocławiu

W ciągu 24h otrzymasz wycenę od fachowców 5parkiet

[yuzo_related]