Cena cyklinowania. Ile powinno kosztować cyklinowanie parkietu?

Cena cyklinowania 5parkietCena cyklinowania

Żeby dowiedzieć się ile kosztuje usługa cyklinowania parkietu lub podłogi drewnianej musimy uwzględnić przede wszystkim metraż i rodzaj podłogi na jakiej będzie pracowała wynajęta przez nas firma. Cena  samego cyklinowania kształtuję się różnie, w zależności od regionu Polski. W Warszawie ceny są wbrew pozorom niższe niż we Wrocławiu. W stolicy za  samo cyklinowanie trzeba zapłacić w granicach 29 zł za m2, natomiast  we Wrocławiu drożej, bo około 35 zł.

Koszt całkowitego odnowienia podłogi

W przypadku całkowitego odnowienia podłogi na odpowiednim poziomie należy się liczyć z kosztem między 45 a 54 zł/m2 za samą robociznę. Do tej  kwoty należy doliczyć  koszt materiałów, który jest naprawdę zróżnicowany. Parkieciarz powinien dobrać odpowiednią chemię parkieciarską do wybranego typu podłogi i przedstawić optymalne rozwiązanie, uwzględniając w nim nasze oczekiwania.

Są „firmy” i „pseudo-fachowcy”, którzy ogłaszają się, że w kwocie 35-60 zł uwzględniają również materiał i jest to koszt całkowity za usługę renowacji podłogi.  Tacy eksperci działają bez żadnych umów, nie płacą podatków oraz podczas usługi oszczędzają na materiale. To wszystko później odbija się na inwestorze, który nieświadom partactwa odbiera i płaci za robotę widząc, że na pierwszy rzut oka podłoga wygląda ładnie. Podłoga, która wygląda ładnie tuż po wykonaniu usługi, czy nawet po kilku dniach wcale nie oznacza w 100 procentach odpowiednio wykonanej usługi.

Dlaczego warto wybrać sprawdzonego wykonawcę

Skutki związania się z nierzetelną „firmą” najczęściej są tragiczne. Podłoga nie wytrzymuje umówionego okresu. Może to być spowodowane oszczędnością na materiale lub po prostu nieodpowiednio wykonaną pracą. Inwestor reklamuje usługę w firmie, która nie ponosi odpowiedzialności za zepsutą robotę wymyślając masę powodów, przez które zaistniała niezręczna sytuacja i twierdząc, że to nie ich rozpacz bo nie wybrał 5parkietwina.

Tego typu „firmy” najczęściej próbują zrzucić winę na inwestora, który jest bezradny ponieważ nie ma w ręku żadnego potwierdzenia wykonania usługi. Zdarzają się parkieciarze działający bez umów, którzy podchodzą do sprawy profesjonalnie i w razie problemów poprawiają swój błąd,  ale to w dzisiejszych czasach rzadkość.

Zrozpaczony inwestor po bolesnej nauczce goniony terminem lub naciskiem szefa, czy nawet żony, zamawia ponownie firmę parkieciarską. Tym razem wybiera jednak firmę z prawdziwego zdarzenia, a nie przypadkową firmę, czy taniego Pana „Janka” z gazety, który obiecuje, że zrobi wszystko tanio i solidnie. Niezwykle ważne jest, aby pamiętać, ze cena cyklinowania nie może być jedynym parametrem decydującym o wyborze wykonawcy. W 5parkiet wykonujemy wyceny, tak aby cena cyklinowania była jak najniższa, przy zachowaniu najwyższej możliwej jakości.

Niestety w naszym fachu nie można zrobić nic szybko, tanio i dobrze, gdyż:

Szybko i tanio – NIE będzie DOBRZE
Dobrze i szybko – NIE będzie TANIO
Dobrze i tanio – NIE będzie SZYBKO

REASUMUJĄC: PORZĄDNA  FIRMA PARKIECIARSKĄ:

  • jest w stanie wycenić pracę na pierwszym spotkaniu
  • nie ma ukrytych kosztów, które dolicza przy rozliczeniu
  • spisuje umowy
  • płaci podatki
  • odpowie na każde nurtujące pytanie inwestora
  • rozwieje wszystkie wątpliwości Klienta
  • ceni swoją pracę
  • daje gwarancję na swoje usługi
  • informuje inwestora o zasadach użytkowania podłogi drewnianej

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się  z orientacyjnym cennikiem usług naszej firmy oraz z działem, w którym można przeczytać najczęściej zadawane pytania przez Klientów naszej firmy.

Zlecam układanie parkietu we Wrocławiu

W ciągu 24h otrzymasz wycenę od fachowców 5parkiet

[yuzo_related]